Repertoire

Slagwerk Den Haag (SDH) is gefascineerd door alles wat te maken heeft met geluid, puls en materialen als klankbron. SDH voert uit en co-creëert (slagwerk)muziek in de meest uiteenlopende vormen. Het spelen van bestaand repertoire, het geven van nieuwe opdrachten, het maken van nieuw werk in samenwerking met componisten en partners uit andere disciplines, en het onderzoeken van de grenzen en mogelijkheden van georganiseerd geluid zijn voor SDH dagelijkse kost.   

 

Het SDH-repertoire omvat honderden werken. Een volledig overzicht kan worden aanvraagd via info@slagwerkdenhaag.nl. Hieronder een selectie: 

Adams, John Luther  - Strange and sacred noise
Adriaansz, Peter - Three quartets no.43 (opdracht voor SDH, Matangi, Amstel Kwartet), Prana (opdracht SDH, VocaalLAB en Catch)Adriaansz, Peter & Altena, Maarten - TWOMB (opdrachtcompositie, onderdeel Double Music)

Altena, Maarten - Table Piece (opdracht voor Korea), Scrape, Scratch & Shake (opdrachtcompositie)

Andriessen, Louis & Padding, Martijn - Gesprek (opdrachtcompositie, onderdeel Double Music)
Ayres, Richard - No. 45a (opdrachtcompositie)

Baroni, Claudio - Baltasar (wereldpremière, i.s.m. VocaalLAB)

Bettinson, Oscar & Harden, Peter - Arco (opdrachtcompositie, onderdeel Double Music)

Brackx, Joachim - Elektra (scenisch stuk i.s.m. Studio Minailo)

Cage, John - Branches, The city wears a slouch hat (i.s.m. STET/Branding)

Dong, Kui - Scattered Ladder (opdrachtcompositie)

Emmer, Huib - Patterns of light (opdrachtcompositie)

Eycken, Stefan van - Hotel Palenque, 1973 (opdracht SDH en Quatuor Bozzini)

Filanovski, Boris - He made forty (opdrachtcompositie)

Glass, Philip - 1 + 1
Gordon, Michael - Timber (opdrachtcompositie), Pinball & Grace (dansversie voor SDH en Club Guy & Roni)

Gordon, Michael & Wolfe, Julia - Heartthrob (opdrachtcompositie, onderdeel Double Music)

Graaff, Huba de & Putte, Jan van de - Double walk (opdrachtcompositie, onderdeel Double Music)

Han, OckMi - In My View / Infant Joy / Sweet You / Seoul Counterpoint 2008 (opdracht voor Korea)

Hirs, Rozalie - Venus [evening star] [invisible] [morning star] (opdrachtcompositie)

Jeffery, Hilary  - Time Spell
Johnson, Tom - Mocking Bird (Nederlandse première)

Johnson, Tom  & Yudo, Luiz Henrique  - Back & Forth (opdrachtcompositie, onderdeel Double Music)

Kim, Artyom - Express Delivery (opdrachtcompositie)

Kiš, Ivana - Look at her look at her look at her (wereldpremière, co-productie met Diamantfabriek)

Kondo, Jo - Paregmenon (opdracht SDH en Quatuor Bozzini)

Kourliandski, Dimitri - Unsolvable Acoustic Case (opdracht voor SDH en Champ d'Action)

Kyriakides, Yannis - Telegraphic (opdracht voor SDH en Champ d'Action)

Kyriakides, Yannis & Marko Ciciliani - 8'66" (or everything that is irrelevant) (opdrachtcompositie, onderdeel Double Music)

Lucier, Alvin - Kettles (1987) (Nederlandse première)

Momi, Marco - Lucida (opdrachtcompositie)

Nachshon, Roi - Last Day in Corinth (wereldpremière, co-productie met Ensemble MAE)

Oh, Seung-Ah - Words & Beyond: Hwang Jin-Yi (opdracht bij beeldend project Ji-Young Chae), Canonic Phase / Canon Interrupted (opdracht voor Korea)

Padding, Martijn & Andriessen, Louis - Gesprek (opdrachtcompositie)

Paiuk, Gabriel - Hablar no es ver (opdrachtcompositie)

Paúl, Abel - Todo lo que no (opdrachtcompositie)

Putte, Jan van de - Vissen hoesten niet (opdrachtcompositie)

Reich, Steve - Drumming, Music for 18 Musicians, Music for Pieces of Wood
Twaalfhoven, Merlijn - Spoor Verloren (korte schets t.b.v. NTR Podium)

Verstockt, Serge - Drie (opdracht voor SDH en Champ d'Action)

Vriezen, Samuel - 4 Weeks / 16 Minutes (opdrachtcompositie)

Weisser, Benedict - Stranger to myself (wereldpremière, co-productie met Diamantfabriek)

Wood, James - Cloud Polyphonies (opdrachtcompositie)

Wright, Matthew - Contact Theatre (opdrachtcompositie)

Yang, Ji-Sun - rOw Row roW (opdrachtcompositie)

Young, David - Underground (wereldpremière, miniatuurslagwerk)

Yudo, Luiz Henrique - Chinese Wallpaper

======================================================

Overzicht opdrachtwerken en premières 2009-2015

2009    

Ji-Sun Yang (Zd-Kor/Ned) – rOw Row roW

Artyom Kim (Oezb.) – Express Delivery

Peter Adriaansz (Ned) – Three quartets no.43 voor SDH, Matangi Kwartet, Amstel Kwartet

Joachim Brackx – Elektra (scenisch stuk i.s.m. Studio Minailo)

Michael Gordon (VS) – Pinball & Grace voor SDH en Club Guy & Roni

Kui Dong (China/USA) – Scattered Ladder

Huib Emmer (Ned) – Patterns of light

Marco Momi (It) – Lucida

Gabriel Paiuk (Arg/Ned) – Hablar no es ver

2010    

Richard Ayres (UK/Ned) – No. 45a

Rozalie Hirs (Ned) – Venus [evening star][invisible] [morning star]

Abel Pa.l (Sp) – Todo lo que no

Roi Nachshon (Isr/Ned) – Last Day in Corynth voor SDH en Ensemble MAE

Claudio Baroni (Arg/Ned) – Baltasar voor SDH en VocaalLAB

Ivana Kiš (Kro/Ned) – Look at her look at her look at her voor SDH en Diamantfabriek

Benedict Weisser (USA/Ned) – Stranger to myself voor SDH en Diamantfabriek

2011    

Michael Gordon (VS) – Timber (concertversie Pinball & Grace)

Boris Filanovski (Rus) – He made forty

Samuel Vriezen (Ned) – 4 Weeks / 16 Minutes

Jo Kondo (Jap) – Paregmenon voor SDH en Quatuor Bozzini

Stefan van Eycken (Bel/Jap) – Hotel Palenque, 1973 voor SDH en Quatuor Bozzini

2012    

Jan van de Putte (Ned) – Vissen Hoesten Niet

Michael Gordon & Julia Wolfe (USA) – Double Music

Peter Adriaansz & Maarten Altena (Ned) – Double Music

Louis Andriessen & Martijn Padding (Ned) – Double Music

Yannis Kyriakides (Cyp-GB/Ned) & Marko Ciciliani (Kro/Ned) – Double Music

Jan van de Putte & Huba de Graaff (Ned) – Double Music

Tom Johnson (USA/Fra) & Luiz Yudo (Jap-Bra/Ned) – Double Music

Oscar Bettison (USA) & Pete Harden (USA/Ned) – Double Music

2013    

Felipe Waller (Mex/Ned) – Day of the Dutch (programma: Music for Bones)

Carlos Itturalde (Mex/Ned) – Remains (programma: Music for Bones)

Hugo Morales Murguía (Mex/Ned) – Equid (programma: Music for Bones)

Kate Moore (Aus/Ned) – FERN voor SDH en Amsterdam Sinfonietta

Yannis Kyriakides (Cyp-GB/Ned) – Naked Lunch voor SDH en Club Guy & Roni

2014    

Peter Adriaansz (Ned) – Scala II (Matthijs Vermeulenprijs 2015) (programma: Hammer Music)

Mayke Nas (Ned) – Behind Scenes IV (programma: Hammer Music)

Kate Moore – Synaesthesia Suite (solo viool/slagwerk)

Seung-Ah Oh (Kor/Ned) – Words & Beyond II: SDH, komungo, Koreaanse junga-zangeres, accordeon

Bart de Vrees (Ned) – familie/muziektheatervoorstelling De geniale mislukte oerknalvoorstelling

Dyane Donck (Ned) – muziektheatervoorstelling HEX (mezzo-sopraan/slagwerk)

Yannis Kyriakides (Cyp-GB/Ned) – Lunch Music (concertversie Naked Lunch)

2015    

Yannis Kyriakides – Tulpmania (muziektheatervoorstelling in coproductie Veenfabriek/

                              ASKO|Schönberg & suite voor SDH/ASKO|Schönberg/NKK)

Jan-Bas Bollen (Ned) – Mechanical Ecstasy voor SDH en Club Guy & Roni

Thijs de Vlieger (Ned) – Mechanical Ecstasy voor SDH en Club Guy & Roni

Hugo Morales Murguía (Mex/Ned) – Phobia voor SDH en Club Guy & Roni

Pepe Garcia (Mex/Ned) – Phobia voor SDH en Club Guy & Roni

Kate Moore – Synaesthesia Suite herschreven tot suite solo viool, SDH en ASKO|Schönberg

 2016    

Brendan Faegre (VS/Ned) – Music for Bars voor SDH en Club Guy & Roni’s Poetic Disasters Club      

Frank Wienk/ Niels Broos – Happiness voor SDH en Club Guy & Roni

Arnoud Noordegraaf – HUiD voor SDH en Schweigman&

Brendan Faegre – Magical Quest (programma: OnePageCompositionProject) voor SDH en Biënnale Band

Pete Harden - Preservation (programma: OnePageCompositionProject) voor SDH en Biënnale Band

Hilary Jeffery - Variations on a field (programma: OnePageCompositionProject) voor SDH en Biënnale Band

Genevieve Murphy - The First 4 Minutes (programma: OnePageCompositionProject) voor SDH en Biënnale Band

Martijn Padding – Biennale Galop 2016 (programma: OnePageCompositionProject) voor SDH en Biënnale Band

KAPOK (programma: Sunrise of the Planetary Dream Collector) voor SDH, Ragazze Kwartet en KAPOK

Mayke Nas – Unraveled voor SDH en NeDPhO (opdracht Cello Biënnale Amsterdam)

Glenn Kotche - Time Passages voor SDH en Asko Schönberg

2017    

Thijs de Vlieger – TETRIS Mon Amour voor SDH en Club Guy & Roni

Anthony Fiumara – Minimal GLAS[S] Interludes)

Kate Moore – Porcelain voor SDH en Susanna Borsch (blokfluiten)

Brendan Faegre – Carillon Music voor SDH en Gijsbert Kok (carrilon-speler)

Frank Wienk / Fedor Teunisse – For the Time Being voor SDH en Schweigman&

Aurélie Lierman – expositie City of Sounds

Darien Brito – expositie City of Sounds

Lise Morrison – NINETY FIVE voor SDH en Ives Ensemble (opdracht Orgelpark)

Vasileios Filippou – Butterfly effect voor SDH en Ives Ensemble (opdracht Orgelpark)

James Alexandropoulos – is it working? voor SDH en Ives Ensemble (opdracht Orgelpark)

Jão Ceitil – Sough voor SDH en Ives Ensemble (opdracht Orgelpark)

 

Normal
0

false
false
false

EN-GB
JA
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Table Normal";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:12.0pt;
font-family:Cambria;
mso-ascii-font-family:Cambria;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Cambria;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-ansi-language:EN-GB;}

 

DEEL DEZE PAGINA

Kantoor

Piet Heinkade 5
1019 BR Amsterdam
info@slagwerkdenhaag.nl

Studio

Labs55
Lulofsstraat 55
2521 AL Den Haag